KONKURS z okazji Dnia Kota!
- Celem konkursu jest ukazanie pracy plastycznej: narysuj swojego zwierzaka!
- Jego celem jest także zaprezentowanie twórczości indywidualnej.
- W celu chęci udział w konkursie należy pod postem konkursowym na Facebook Strigo wstawić w formie komentarza zdjęcie wykonanej pracy.
- Konkurs trwa od 13.11.2023 roku do 20.11.2023 roku.
- Wyniki zostaną ogłoszone na Facebook Strigo 21 listopada 2023 roku.
- Wygrywają 3 osoby.
- Nagroda to drobny upominek od marki Strigo!
- Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest poniżej.

Kiedy obchodzimy Dzień Czarnego Kota?
Niektórzy mówią, że przynoszą pecha, inni, że przynoszą szczęście. 17 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Czarnego Kota.
To chyba nie przypadek, że świętują właśnie wtedy czarne koty i tylko o tym umarszczeniu❓ W końcu czerń to kolor magii, przesądów i tajemniczości. Dlatego więc czarne koty od dawna są symbolem pecha 🐈⬛. Koty generalnie nie mają łatwo w kulturze europejskiej, ale te z ciemną sierścią cierpią najbardziej. Mało kto jednak wie, że mit o czarnym kocie wciąż rzuca cień na losy tych zwierząt. Wskutek tego w połowie listopada obchodzony jest Dzień Czarnego Kota 🐈⬛. Międzynarodowy Dzień Czarnego Kota został ustanowiony w 2007 roku przez Stowarzyszenie Obrony Zwierząt i Środowiska, a także Ruch Obrony Czarnych Kotów. Te włoskie organizacje nie bez powodu wybrały akurat tę konkretną datę. Otóż 1️⃣7️⃣ to bowiem liczba uznawana przez Włochów za najbardziej pechową. Co ciekawe na przykład w Wielkiej Brytanii i Japonii obcowanie z czarnym kotem kojarzy się z powodzeniem i dobrobytem.
Prace plastyczne z czarnym kotem
Prace plastyczne z papieru.
Tworzenie dzieł sztuki z motywem kotów to świetny sposób na uczczenie tego uroczego święta 🐈⬛. Takie prace plastyczne są angażujące i przyjemne dla dzieci, a także bardzo pożyteczne. Wspólne tworzenie różnorodnych dzieł sztuki pozwala dzieciom rozwijać zdolności manualne, pobudzać kreatywność i ćwiczyć koncentrację podczas skupienia się na pracy 👏. Wszystkie te umiejętności pomogą im w dalszej nauce w szkole i w życiu codziennym. Wystarczy jedynie kolorowy blok techniczny Strigo, nożyczki, ołówek HB oraz klej, aby wykonać pracę plastyczną z motywem czarnych kotów 🐈⬛.
Czas na prace plastyczne z czarnego papieru.
- Sięgnijcie po kolorowy papier i wybierzcie dowolną barwę, która posłuży za tło pracy ❤️.
- Natomiast na czarnej kartce papieru i narysujcie na niej prosty wzór kota, taki jak na grafice 🖤.
- Następnie wytnijcie go i przyklejcie do wybranej kartki ✂️.
- Narysujcie kredami, farbami lub po prostu przylejcie dowolne elementy, które posłużą za oczy oraz wąsy ✍️.
- I gotowe❗ Praca plastyczna inspirowana czarnym kotem powstała w parę minut 👏.

Kolorowanki koty dla dzieci – szablony do pobrania!
Pomysły na prace plastyczne z kotem
Kolorowanki z kotami to świetny sposób na zwiększenie kreatywności dzieci i pomoc w rozwijaniu ich umiejętności motorycznych 🐈⬛. Mamy kilka pięknych kolorowanek z kotkami dla miłośników kotów w każdym wieku❗ Kolorowanki z kotami z pewnością zapewnią dzieciom wiele godzin świetnej zabawy. Od prostych wzorów po bardziej złożone wzory kociąt 🐈⬛. Różnorodność dostępnych wzorów zadowoli zarówno starsze dzieci, jak i młodszych miłośników kolorowania. Dlaczego warto❓ Oczywiste jest, że koty to wesołe, kochane i słodkie zwierzęta, co czyni je ulubionymi zwierzętami wielu dzieci i dorosłych. Kolorowanki z kotkami pomogą dziecku w różnobarwny sposób wyrazić swoją miłość do zwierząt 🖤. Aby wydrukować stronę do kolorowania, kliknijcie miniaturę kotka, który Wam się podoba, a materiał zostanie pobrany 👏. Każda strona do kolorowania kotki jest plikiem przygotowanym w standardowym formacie A4. Użyjcie do kolorowania kredek akwarelowych Strigo, które dają większe możliwości niż standardowe kredki. Podstawową różnicą między kredkami akwarelowymi a ołówkowymi jest możliwość ich rozcierania za pomocą niewielkiej ilości wody 💦. Roztarty za pomocą pędzelka rysunek do złudzenia przypominał będzie obrazek wykonany farbkami akwarelowymi. Zakup kredek akwarelowych będzie świetnym pomysłem do kreatywnego spędzenia czasu z dzieckiem, ale pozwoli także uniknąć niechcianych plam i trudnych do uniknięcia zabrudzeń od farbek. Co ciekawe, kolory kredek (jak w przypadku farbek akwarelowych lub farbek plakatowych) można łączyć ze sobą, aby uzyskać pożądany odcień niebieskiego, zielonego, różowego i wielu innych ❤️. Tworzenie nowych kolorów i nieskończonej palety barw pozwoli każdemu dziecku rozwijać swoje zdolności artystyczne i pobudzać twórczą kreatywność 👏.

Pobierzcie kocie karty pracy do druku – szablony plastyczne z czarnym kotem!
Jak narysować kota – krok po kroku
Kreatywne prace plastyczne z kotem!
Rysowanie kota jest łatwiejsze, niż myślicie. Do tego wystarczy jedynie biała kartka papieru, ołówek HB Strigo i kilka czarnych, szarych lub innych kolorowych kredek ołówkowych Strigo. Jeśli macie to wszystko gotowe, jesteście gotowy do pracy!
- Narysujcie owal – zacznijcie nieco wyżej niż środek kartki. To będzie głowa kota. Warto zrobić go bardziej spiczasty, tak żeby wyglądał jak koci pyszczek.
- Uszy kotka — narysujcie dwa trójkąty nad owalem. Sprawcie, aby były bardziej zaokrąglone u góry.
- Pyszczek kota — narysujcie czarny nos kota na środku owalnej głowy. Zaczynając od nosa, narysujcie dwa łuki skierowane w górę. Będą to oczy. Następnie narysujcie linię skierowaną w dół pod nosem i wygnijcie ją w kształcie kotwicy u dołu. To będzie pyszczek kotka.
- Głowa kota — narysujcie trzy linie, czyli wąsy kota po obu stronach pyszczka. Dokończcie rysowanie oczu. Pamiętajcie, że mają kształt migdała, a oczy kota są pionowymi liniami.
- Tułów — następnie narysujcie dwie okrągłe linie, zaczynając od głowy. Sprawcie, aby ten po prawej stronie był bardziej wygięty w łuk, ponieważ będzie to grzbiet kociaka.
- Łapy kociaka – narysujcie dwa wałeczki po lewej stronie, oznaczające przednie łapy kociaka. Za łapami wykonajcie kształt litery C dla tylnych łap kotka.
Ten kotek siedzi, więc tyle łapki będzie miał ugięte. - Ogon kota — połączcie linią kształt litery „C” z przednimi łapami. Narysujcie półkole na dole litery „C”. Następnie naszkicujcie linię od tyłu do pięty, aby utworzyć kształt ogona.
- Kropki na twarzy — kociak jest już prawie gotowy, ale jeśli chcecie, możecie dodać kropki na pyszczek w pobliżu wąsów.
W ten łatwy sposób nauczyliście się rysować kota. Jeśli chcecie, możecie pokolorować kociaka. Przygotujcie się! Od teraz rysowanie kotów będzie dla Was świetną zabawą! Pamiętajcie, że rysowanie to wspaniała zabawa, która rozwija kreatywność, dlatego polecamy puścić wodze fantazji i stworzyć własnego kociaka. Jak widzicie pomysłów na prace plastyczne kotki jest bardzo dużo jednakowo dla maluchów, jak i starszych dzieci. Te prace to nie tylko świetna zabawa plastyczna, ale również doskonały pomysł na samodzielnie wykonany prezent dla najbliższych!

Produkty potrzebne do wykonania prac plastycznych kotki:
- Farby plakatowe STRIGO, 6 kolorów
- Farby Strigo
- Plastelina kwadratowa STRIGO, 18 kolorów ( 6 klasycznych, 6 pastelowych, 6 neonowych)
- Farby plakatowe STRIGO, 12 kolorów
- Kredki ołówkowe trójkątne STRIGO, temperówka, 12 kolorów
- Nożyczki szkolne Strigo
- Kleje szkolne Strigo
- Flamastry Strigo
- Ołówki Strigo
- Kredki ołówkowe akwarelowe STRIGO, pędzelek, temperówka, 12 kolorów