Prace plastyczne z motywem Księżyca – DIY!
Księżyc jest tajemniczym i wiecznym towarzyszem Ziemi.
Od tysiącleci budzi wyobraźnię i urzeka swoim nieziemskim pięknem. Istnieje wiele legend na temat jego wpływu na życie człowieka. Wiele wieków temu starożytni mieszkańcy naszej planety z zachwytem i zdumieniem obserwowali miesięczne zmiany Księżyca. Wraz z postępem nauki i techniki ludzie zdobyli wiele informacji o naszym tajemniczym towarzyszu, np. dlaczego Księżyc zmienia kształt. Księżyc urzeka nas również swoim pięknem i nadal pozostaje niewytłumaczalną tajemnicą. Jednak może lepiej, że nie możemy jeszcze odkryć wszystkich tajemnic wszechświata. Dzięki temu doceniamy go i chętnie wykorzystujemy jego motyw w pracach plastycznych. Ponadto 20 lipca obchodzimy święto, które powstało dla upamiętnienia jednego z najważniejszych osiągnięć ludzkości, pierwszego człowieka, który stanął na Księżycu. W 1969 roku astronauci Apollo 11 wylądowali na Księżycu, a Neil Armstrong postawił na nim pierwsze kroki. Tego dnia ludzie spędzili 2,5 godziny na powierzchni Księżyca. Z okazji święta Księżyca mamy dla Was parę niezwykłych inspiracji plastycznych! W tym jedną, która sprawdzi się w nadchodzącym nowym roku szkolnym!
Jak ozdobić okładkę zeszytu?
Bez zeszytów w szkole ani rusz. Nauczyciele wymagają uporządkowanych notatek na niemal każdej lekcji – od matematyki, przez język polski, po plastykę i muzykę.
Zeszyty z kolorowymi okładkami są dostępne w szerokiej ofercie produktowej na rynku 📒. Ich ceny są bardzo zróżnicowane, jednak nie każdego stać na taką opłatę 💰. Na szczęście istnieje tańszy sposób na ozdobienie szkolnych zeszytów 📒✍. Wystarczy kupić niedrogi notatnik z jednokolorową okładką i stworzyć na nim jedyne w swoim rodzaju dzieło sztuki, którym będziecie mogli pochwalić się w szkole 💙. Ponadto, pomimo że w sklepach jest mnóstwo zabawnych i kolorowych notatników, coraz bardziej popularne stają się personalizowane zeszyty 📒. Nic w tym dziwnego, w końcu można je używać w szkole, do pisania przepisów lub do przechowywania osobistych notatek. Jak ozdobić zeszyt 🤔❓ Wystarczy w ciekawy sposób zmienić jego okładkę lub stronę główną. Jeśli podoba się Wam pomysł posiadania oryginalnego notatnika, po prostu użyjcie markerów Pilot Pintor na bazie wody i udekorujcie okładkę w niecodzienny sposób 👏. Markery są dostępne w modnych pastelowych, neonowych i klasycznych kolorach, więc oprócz ożywienia wyglądu zeszytu, możecie wykorzystać moc barw do stworzenia innych rzeczy, takich jak zaproszenia czy kalendarze 📅. Wąskie końcówki markerów Pilot Pintor E i EF są idealna do pisania, szkicowania i rysowania oraz podkreślenia detali ✍. Natomiast końcówki o grubość M oraz B sprawdzą się do pokrycia dużych powierzchni 💙. Naszą propozycją na dziś jest motyw inspirowany Księżycem 🌕✍❗

Jak używać markerów Pilot Pintor?
Zostały one wyposażone w farbę na bazie wody, która doskonale nadaje się do pisania, malowania na prawie każdej powierzchni.
Markery posiadają, aż 4 grubości końcówki piszącej:
EF, E, M i B. Nadają się do tworzenia na różnego rodzaju tworzywach takich jak: papier, tkaniny, drewno, kamień, szkło, ceramika, plastik i metal. Przy ich pomocy można osiągać efekt graffiti, liternictwa, kaligrafii, projektowania.
- Przed użyciem marker należy dobrze wstrząsnąć i kilka razy nacisnąć końcówką, aby farba znalazła się na końcówce markera (przed zdobieniem marker należy „rozpisać” na kartce papieru).
- Powierzchnię dekoracyjną należy najpierw oczyścić, odtłuścić i osuszyć.
- Po udekorowaniu przedmiotu należy poczekać, aż farba całkowicie wyschnie(mimo, iż farba wydaje się sucha już po kilku minutach).
- Do usunięcia farby przed jej wypaleniem można użyć wody.
- Następnie należy udekorowany przedmiot włożyć do piekarnika na 90 minut w temperaturze 160 stopni i pozostawić do ostygnięcia.
- Wypalone przedmioty można myć w zmywarce.
- Nie malować powierzchni mających bezpośredni kontakt z żywnością.
- Sprawdźcie wszystkie możliwości markerów Pilot Pintor na naszej oficjalnej stronie! Wystarczy klikać – tutaj!
Jak zrobić karty do gry?
Potrzeba tworzenia towarzyszy ludziom od zawsze. W połączeniu z pasją do gier często tworzymy własne gry.
Gry karciane są łatwiejsze do zaprojektowania i grania niż gry planszowe, dlatego wybiera je wielu początkujących twórców 💙. Na początku warto skupić się na najważniejszej rzeczy w grze, czyli na kartach 🃏. W fazie projektowania warto wykonać ręcznie wykonane karty. Łatwiej je poprawić lub zrobić nowe. Powinny być wykonane z grubego papieru lub tektury. Jeśli chodzi o rozmiar, należy wziąć pod uwagę dwie rzeczy: tekst i szczegóły na karcie oraz wiek gracza. Jeśli grafika kart jest bardzo istotna dla rozgrywki, to karty będą miały większy format 🃏. Jeśli zawierają tekst, będą średniej wielkości albo będą tam tylko symbolem, można je jeszcze bardziej zminimalizować. W grach karcianych dla dzieci karty powinny być mniejsze niż w grach dla dorosłych, aby dzieci nie miały problemu z trzymaniem kart w dłoniach. Warto także, aby każda talia zawierała nie więcej niż 8️⃣0️⃣ kart, więcej utrudniałoby tasowanie 👏. Nie powinno ich być też za mało, gdyż wtedy gra staje się przewidywalna i szybko się nudzi. Problemy z liczeniem kart zaczynają się średnio od 3️⃣0️⃣ kart, więc minimalna liczba kart w talii to około 4️⃣0️⃣. Nasza gra karciana jest zainspirowana oczywiście motywem Księżyca, który wygląda przepięknie 🌕✍❗ Wykonajcie je razem z nami 👏💙✍🌕❗
